Opinie Rodziców

• John Doe

Mój syn jest indywidualistą. Ma osobowość, która wyłamuje się ze ścisłego schematu. W zwykłej szkole byłby niedoceniony, a nawet źle traktowany. Szukałam więc szkoły, która ma indywidualne podejście do każdego ucznia, docenia oryginalność i nieprzeciętność.

Wybrałam Prywatne Gimnazjum na Ochocie i nie zawiodłam się. Był to strzał w dziesiątkę! To w nim mój syn odnalazł się, choć początek wcale nie był łatwy. Pracowało nad tym wielu wspaniałych nauczycieli – ludzi z pasją, twórczym podejściem i ogromnym zaangażowaniem. To dzięki nim i ich nieszablonowym działaniom mój syn odzyskał poczucie własnej wartości i motywację do nauki. To oni rozbudzili w nim chęć do rozwijania własnych uzdolnień. Nauczyli go pracy w zespole i pokazali, że szkołę można polubić. Dziękuję całemu Gronu Pedagogicznemu

Grażyna Katner - Kamińska

• Prywatne Gimnazjum Nr 2 w Warszawie to kameralna szkoła, z bardzo dobrym zapleczem sportowo-socjalnym. Szkoła wspiera wartości współpracy, wzajemnego szacunku, uczciwości. Jest bardzo dobrze zarządzana, dyrekcja i nauczyciele są otwarci na uczniów, chętnie rozmawiają i współpracują z rodzicami, dostrzegają aspekty, które wymagają szczególnej uwagi i dodatkowego zaangażowania.

Poziom nauczania jest wysoki, o czym świadczą wyniki końcowe absolwentów gimnazjum (wysokie miejsce wśród szkół prywatnych w Warszawie). Mój syn skończył to gimnazjum i bez problemu dostał się do najlepszego liceum im Staszica w Warszawie. Dlatego bez wahania wybraliśmy tę szkołę również dla mojej córki.

Agnieszka Polska-Kamieńska

• Wahałyśmy się przy wyborze szkoły. Ani córka ani ja nie wiedziałyśmy tak naprawdę, czego możemy się spodziewać w szkole prywatnej, ponieważ do tej pory nie miałyśmy do czynienia z tego typu placówkami. Ale teraz, po prawie dwóch latach, wiemy już, że był to najlepszy wybór. Szkoła gwarantuje wysoki poziom nauczania, a także, co jest obecnie szczególnie ważne, indywidualne podejście do każdego dziecka i zaangażowanie w dodatkowy rozwój zainteresowań i uzdolnień uczniów.

Kameralne atmosfera i niewielka ilość młodzieży zapewnia bezpieczeństwo, a także umożliwia bliski i bezpośredni kontakt między nauczycielami a ich podopiecznymi oraz pozwala błyskawiczne reagować, gdy tylko pojawia się trudniejsza sytuacja. Dla mnie bardzo istotna jest również otwartość na nowe pomysły i elastyczność grona pedagogicznego, a także fakt, że uczniowie mogą ze swoim problemem otwarcie zwrócić się do wychowawcy lub pani dyrektor, która zna każdego ucznia i dzięki temu natychmiast czujnie wychwytuje wszelkie niepokojące sygnały. W szkole organizowanych jest sporo dodatkowych atrakcji, wyjść czy to do teatru, do kina do muzeów i wycieczek. Z czystym sumieniem mogę polecić tę szkołę rodzicom, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie oraz na indywidualnym postrzeganiu każdego dziecka.

Ewa Lang