Aktualności 2017

30 Stycznia 2016 - Dzień Fizyki

Relacja

W dniu 30.01.2017 odbył się „Dzień fizyki”. Tematem przewodnim były: Złudzenia optyczne. Uczennice z klasy drugiej przeprowadziły doświadczenia związane z podstawowymi prawami optyki Zjawiska przy użyciu lasera: - odbicie i załamanie światła, wody, wzroku, w teleskopie i aparacie fotograficznym. Przedstawiły nam również złudzenia optyczne następujących form:
-figury niemożliwe
- figury dwuznaczne
- krzywe kwadraty
- oraz projekty 3 D Edgara Muellera.
Dzień fizyki przygotowały pod kierunkiem Moniki Wulczyńskiej: Zofia Partyka, Aleksandra Guryn, Aniela Czelejczyk i Julia Fedyna.

21 Stycznia 2016 - Turniej Szachowy

• Miejsce
Relacja

Dnia 21.01.2017 roku odbyły się w naszej szkole trzecie już z kolei Mistrzostwa Ochoty szkół. W tym roku po raz pierwszy do konkurencji dopuszczono również licealistów, dzięki czemu oficjalna nazwa turnieju (Mistrzostwa Ochoty Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Liceów w szachach szybkich) wzbogaciła się o ten poziom edukacyjny. Turniej po raz pierwszy miał też formułę OPEN, co oznaczało dopuszczenie do konkurencji uczniów z innych dzielnic. Zawody rozegrano w dwóch klasyfikacjach : szkół podstawowych, oraz gimnazjów i liceów łącznie. Wystartowało łącznie 33 zawodników, z czego 11 w konkurencji szkół podstawowych i 22 z gimnazjów i liceów. Zawody zorganizowane przez Gimnazjum Prywatne nr 2 (które w ramach reformy edukacyjnej przekształcać się będzie w liceum) odbywały się pod patronatem Mazowieckiego Związku Szachowego. Sędziowali je Paweł Rymarowicz (sędzia klasy I) jako arbiter główny oraz Maciej Stawujak (sędzia klasy okręgowej) jako arbiter rundowy.