"ŻYWA" LEKCJA BIOLOGII

• Pokaz węży
Ślubowanie 2016

Osiemnastego listopada br. mieliśmy przyjemność gościć bardzo niezwykłe i ciekawe stworzenia - węże. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i od dłuższego czasu nie mogli się doczekać. Po czwartej lekcji uczniowie naszego gimnazjum oraz liceum, zebrali się na korytarzu, gdzie miała miejsce prezentacja węży. Na początku mieliśmy okazję zobaczyć, a także dotknąć najmniej niebezpieczne węże, takie jak wąż Eskulapa, stopniowo przechodząc do tych większych i bardziej agresywnych (pyton Tygrysi, Boa dusiciel).
Po pokazie uczniowie byli mile zaskoczeni i zmienili swoje spojrzenie na temat tych, budzących strach i przerażenie u ludzi, stworzeń. Jednakże dzięki prezentacji żywych okazów gadów mieliśmy okazję bliżej poznać te niesamowite stworzenia z innej strony. Większość uczniów uznała, że „żywe“ lekcje przyrody dają wiele korzyści i są doskonałym uzupełnieniem treści przekazywanych w trakcie zajęć z biologii. Wszyscy bardzo się cieszyli z możliwości uczestniczenia w tej niecodziennej i fascynującej lekcji, dzięki której poznaliśmy jeszcze jedną życiową mądrość, że NAJCZĘŚCIEJ BOIMY SIĘ TEGO, CZEGO NIE ZNAMY!

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA