Hej kolęda, kolęda!

• Boże Narodzenie
Boze Narodzenie 2016

22-go grudnia 2016 r., czyli tuż przed świąteczną przerwą, na 2. godzinie lekcyjnej odbyła się w naszym gimnazjum uroczystość poświęcona wielowiekowej tradycji śpiewania kolęd. Uczniowie klasy II, czyli Agata, Tosia, Aniela, Maks i Piotrek opowiedzieli o historii kolędowania, pochodzeniu słowa „kolęda” i wymienili tytuły najpopularniejszych polskich pieśni bożonarodzeniowych. Słowo mówione przeplatane były nagraniami kolęd w wykonaniu uznanych artystów.

Na koniec uroczystości przedstawiciele klas w wylosowanej kolejności przekuwali kolorowe baloniki na szkolnej choince. W środku znajdowały się tytuły kolęd, które miała zaśpiewać dana klasa. W grę wchodziły następujące utwory: Przybieżeli do Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Dzisiaj w Betlejem. Wszyscy wykazali się dobrą znajomością przynajmniej trzech zwrotek wylosowanej pieśni. Wychowawcy wspomagali podopiecznych. Wyróżnienie zdobyła klasa 1/b, trzecie miejsce klasa 3, drugie miejsce klasa 1/a, a wygranymi zostali umuzykalnieni uczniowie klasy 2. Gratulujemy i mamy nadzieję, że piękne kolędy rozbrzmiewają we wszystkich domach w czas Bożego Narodzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA